Soft Demo

Programy najwyższej jakości... i szkolenia!

Jak programować

Napisane 03.01.2020 przez Bronisław Staszko

Tagi: programowanie, jak programować, programista,

Spis treści:

         » Jak zbudować projekt od podstaw Jak to działa?
         » Jak zrobić robota w 24 godziny
         » Jak zrobić okładkę książki w ciągu 24 godzin
         » Jak poprawić szybkość swojej witryny

? Dowiedz się, jak programować!

Dowiedz się, jak programować Jak programować, co to znaczy, jak programować? Dowiedz się, jak programować, co to znaczy, jak programować!

Zanim przejdziemy dalej, przedstawmy kilka podstawowych informacji na temat działania komputera. Po naciśnięciu klawisza lub przycisku myszy komputer wysyła sygnał do procesora, aby wykonać szereg czynności (patrz schemat poniżej). Sygnał ten można następnie wykorzystać do manipulacji pamięcią (pamięcią komputera), aby twój program coś zrobił.

Najbardziej podstawowym językiem programowania jest Basic. Został zaprojektowany na początku lat 60. XX wieku w Massachusetts Institute of Technology. Jest to abstrakcyjny język programowania do nauczania programowania dla początkujących. Basic pozwala nam przechowywać instrukcje w szeregu bitów. Ułatwia to przechowywanie informacji na komputerze. Komputer z podstawowym jest nazywany komputerem podstawowym.

To Cię zainteresuje: Jak programować

Instrukcja w Basicu jest przechowywana w dwóch częściach, trochę i flagi. Bit mówi komputerowi, aby coś zrobił. Podczas programowania programu bit mówi:

Przeczytaj instrukcję (lub zestaw instrukcji) w buforze instrukcji. Jeśli zawiera instrukcję w odpowiednim formacie, zrób coś. W przeciwnym razie nic nie rób.

Flaga mówi komputerowi, aby coś zrobił, jeśli bit jest taki sam jak bit w instrukcji w buforze instrukcji. Jeśli bit nie jest taki sam jak bit w instrukcji w buforze instrukcji, nie rób nic

  • Dlaczego powinienem nauczyć się programować w C ++?
  • Czy potrafisz stworzyć dobrego programistę, oglądając wideo?
  • Czy stopień informatyki naprawdę daje ci pracę?
  • Czym zajmują się informatycy i matematycy?
  • Dlaczego nacisk kładziony jest na pisanie kodu vs

Zmiana pliku w projekcie ma wpływ na każdy inny plik w projekcie. Jest to znane jako różnicowanie. Różnica między plikami to różnica w różnicach. To bardzo ważna operacja.

Nie możesz mieć różnicy tylko z jednym plikiem. Jeśli zmienisz plik, musisz różnicować wszystkie pliki, które zmieniłeś. Nazywa się to scaleniem.

Różnice są często używane w tworzeniu oprogramowania. Nie możesz mieć jednego, prostego pliku różnicowego. Musisz zrobić wiele, wiele różnic.

Kiedy różnicujesz dwa pliki, widzisz zmiany między nimi po otwarciu diff. Różnice, które widzisz, nie są drukowane na ekranie. Musisz kliknąć linię i przeczytać różnice w tekście, który klikniesz. Jeśli różnica jest zbyt duża lub zbyt mała, musisz przewinąć, aby zobaczyć zmiany.

Różnica z wieloma plikami jest bardziej wydajna niż różnica z tylko jednym plikiem. Oszczędzasz miejsce na ekranie, więc lepiej jest używać wielu różnic.

Jak zbudować projekt od podstaw Jak to działa?

Możesz zbudować projekt od zera. Jest to sposób na robienie wielu rzeczy, w tym uruchamianie zestawu testów, pisanie testów jednostkowych, czytanie dokumentacji i budowanie własnego drzewa źródłowego

? Artykuł ma na celu udostępnienie najlepszych narzędzi i technik, które mogą pomóc w opracowaniu lepszego oprogramowania.

Jak zrobić robota w 24 godziny

Roboty należą do najtrudniejszych i najdroższych rzeczy do zrobienia, ale wysiłek potrzebny do stworzenia takiej rzeczy to dopiero początek. W przyszłości roboty będą mogły robić wszystko na naszej planecie i musimy znaleźć najlepsze sposoby, aby pomóc im szybciej zacząć.

Artykuł ma na celu przedstawienie listy rzeczy, które musisz wiedzieć, aby pomóc robotowi w nauce wykonywania swojej pracy.

Artykuł ma na celu podzielenie się z Tobą najlepszymi narzędziami i technikami, które mogą pomóc w opracowaniu lepszego oprogramowania.

Jak zrobić okładkę książki w ciągu 24 godzin

Świetna okładka książki to ostatni krok w tworzeniu książki. To tylko kawałek papieru, na którym piszesz tytuł i trochę tekstu. To jak pisanie książki, ale bez faktycznej książki.

Artykuł ma na celu dostarczenie najlepszych technik, które pozwolą stworzyć dobrą okładkę książki.

Jak poprawić szybkość swojej witryny

Strona internetowa to duży fragment kodu w Internecie. Stanie się tak, że jeśli zaczniesz tworzyć bardzo powolną stronę, ludzie nie będą mogli jej zobaczyć.

Artykuł ma na celu podzielenie się z Tobą najlepszymi narzędziami i technikami, które mogą pomóc Ci w poprawie szybkości Twojej witryny.


O autorze

Bronisław Staszko

Uwielbiam programowanie w Pythonie oraz C++, ale żaden z języków programowania nie jest mi zupełnie obcy. Mam za sobą nawet programowanie maszyn CNC. Zapraszam do zapoznania się z moimi wpisami, bo dzielę się w nich swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wynagrodzenie za programowanie

Średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych jest wyższe niż średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych. Mediana wynagrodzenia dla wszystkich prac technicznych wynosi 85 200 PLN

Czytaj więcej...

Losowy

Wykresy w programie Excel

Ten post będzie szybki do rzeczy i mam nadzieję, że zawiera odpowiedzi na pytania dotyczące korzystania z tabel i wykresów w programie Excel. Zacznijmy od problemu - gdzie powinienem przeprowa

Czytaj więcej...