Soft Demo

Programy najwyższej jakości... i szkolenia!

Maniak programista

Napisane 03.01.2020 przez Bronisław Staszko

Tagi: programowanie, maniak, kursy programowania,

Mam dyplom z informatyki, ale nie jestem inżynierem. Wiem, że przez to nie przeszedłem. Wiem, że musiałem nauczyć się wielu materiałów specyficznych dla technologii i przeczytałem wiele artykułów na temat programowania i innych podobnych rzeczy. Jakie umiejętności programistyczne są potrzebne, aby wykonać zadanie? To nie jedno z zadanych mi pytań. Powiedziałeś, że nie masz komputera. Jak dostałeś się do programowania? Powiedziałeś, że jesteś trochę maniakiem. Zawsze interesowałem się technologią, która w pewnym sensie spadła mi na kolana. Miałem kilka lat nauki. Właśnie go podniosłem i zacząłem hakować. Nie miałem się niczego nauczyć. Byłem w stanie nauczyć się rzeczy po prostu czytając i patrząc na kod oraz z Internetu. Ile znasz języków programowania? Nie wiem Na początku było to trochę losowe. Czytałem i to było trochę dziwne, gdy próbowałem pojąć rzeczy na własną rękę. Nie miałem nauczycieli, których mógłbym wskazać. Przez jakiś czas nie byłem tak naprawdę zmotywowany do nauki. Po prostu kontynuowałem robienie tego, co robiłem. Naprawdę nie wiem, jaki jest średni wiek programisty. Prawdopodobnie w latach 40. lub 50. Nie wiedziałbym nawet o średnim wieku kogoś, kto próbuje się uczyć.

masz na studiach? To naprawdę dobry wskaźnik tego, jakim typem programisty będziesz. Będziesz w stanie stworzyć świetne oprogramowanie i będziesz w stanie utrzymać oprogramowanie. Co najważniejsze, będziesz w stanie komunikować się ze światem zewnętrznym, ponieważ jest to największe wąskie gardło w świecie oprogramowania, ponieważ musisz mieć możliwość rozmowy z kimś i wyjaśnienia, co masz na myśli. Więc jeśli jesteś w stanie wyjaśnić, co masz na myśli dla kogoś, kto weźmie cię na poważnie, spłaci ci za ten wysiłek, jest to dobry znak tego, jak dobry jesteś w tej umiejętności. Możesz mieć wyższe wynagrodzenie lub wyższy prestiż.

To Cię zainteresuje: Zmiana praktyk programowania?

"Jeśli potrafisz wyjaśnić, co masz na myśli dla kogoś, kto weźmie cię na poważnie, spłaci ci za ten wysiłek, jest to dobry znak tego, jak dobrze będziesz w tej umiejętności."

Jakie są najlepsze sposoby na rozpoczęcie tworzenia oprogramowania? Lubię angażować się w organizacje studenckie i robić takie rzeczy jak hackathony i wyzwania kodowania. Miło jest pracować nad rzeczami, o których wiesz, że potrafisz dobrze i nie bój się robić czegoś nowego.

Lubię też uczyć. To dla mnie dobra zabawa, uczenie programowania online. To nie jest coś, nad czym bardzo pracuję. Ale od czasu do czasu muszę uczyć i lubię widzieć ludzi w różnych krajach, którzy to robią.


O autorze

Bronisław Staszko

Uwielbiam programowanie w Pythonie oraz C++, ale żaden z języków programowania nie jest mi zupełnie obcy. Mam za sobą nawet programowanie maszyn CNC. Zapraszam do zapoznania się z moimi wpisami, bo dzielę się w nich swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wynagrodzenie za programowanie

Średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych jest wyższe niż średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych. Mediana wynagrodzenia dla wszystkich prac technicznych wynosi 85 200 PLN

Czytaj więcej...

Losowy

Doświadczenia programistyczne

Jak opisałbyś swoje doświadczenia programistyczne w jednym zdaniu? Świetny programista to ktoś, kto jest ciekawy, ciekawy biznesu, ciekawy technologii i ludzi. Jeśli jesteś tą osobą, to chyb

Czytaj więcej...