Soft Demo

Programy najwyższej jakości... i szkolenia!

Możemy zbudować własny program komputerowy

Napisane 03.01.2020 przez Arkadziusz Bekon

Tagi: program, własny program, program komputerowy, programy,

Spis treści:

         » Informatyka
         » Rodzaje języków programowania
         » Istnieją trzy główne typy języków programowania komputerowego:
         » Możesz pobrać książkę z Amazon tutaj.
         » funkcja add (a, b) return a + b,
 • Komputerowy język programowania

Java, C, C #, C ++, Objective-C, PHP, Ruby, Pascal, Go, Python, Perl, JavaScript, Ruby on Rails (HTML5)

To Cię zainteresuje: Opracowanie programu a strategia

Informatyka

Informatyka (CS) jest ogólnie uważana za naukę, a nie technologię. Języki programowania komputerowego to dziedzina nauki. Informatyka to nauka projektowania i analizy systemów komputerowych. Obejmuje struktury danych, języki programowania i aplikacje.

To Cię zainteresuje: Droga do przebycia

Rodzaje języków programowania

Istnieją dwa główne typy języków programowania. Pierwszy to języki programowania komputerowego, które są używane do obliczania, przechowywania i manipulacji danymi.

Istnieją trzy główne typy języków programowania komputerowego:

Podstawowy język programowania (BPL) - jest najczęściej używanym językiem programowania i nazywany jest językiem programowania, ponieważ służy do budowania danych i manipulowania nimi.

To Cię zainteresuje: Książki programistyczne

Functional Programming Language (FPL) - to język programowania służący do tworzenia aplikacji. Jest to język programowania ogólnego przeznaczenia i jest bardziej ogólny, ponieważ programiści nie mogą posiadać specjalnej wiedzy ani potrzebować w pracy, aby z niego korzystać. FPL jest uważany za bardziej ogólny język i może być używany w sytuacjach, w których języki programowania ogólnego zastosowania mogą być nieodpowiednie.

Structured Programming Language (SPL) - to język programowania używany do tworzenia i manipulacji danymi

Kodowanie JavaScript 2017, 2018 i 2018

Jak pisać bardziej złożone programy w JavaScript przy użyciu Typescript.

 • JavaScript - Dobry, zły, brzydki
 • JavaScript i sieć
 • Przewodnik dla JavaScript dla początkujących
 • Krótki przewodnik po JavaScript
 • Podstawowy JavaScript dla początkujących
 • Naucz się JavaScript poprzez interaktywny JavaScript
 • JavaScript w akcji
 • Naucz się kodować aplikacje interaktywne za pomocą JavaScript

To fantastyczny zasób dla studentów zainteresowanych programowaniem i świetny podkład dla tych, którzy wcześniej go rozważali. Jest łatwy w nawigacji i czytelny, szczególnie dzięki dużym kolorowym ilustracjom.

Ta książka jest jedną z moich ulubionych, dlatego w tym poście będę ją często cytować. Link do każdego rozdziału i zaznaczę, gdzie można uzyskać do niego dostęp z indeksu rozdziałów - możesz również uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem księgarni Amazon.

To świetna książka do nauki programowania i doskonały sposób na poznanie narzędzi i sposobu ich używania. Książka ma sens jako podstawa dla tych, którzy czytali inne wstępne książki programistyczne, ale przykłady i ćwiczenia mogą być przydatne zarówno dla średnio zaawansowanych, jak i zaawansowanych programistów.

Możesz pobrać książkę z Amazon tutaj.

Ta książka jest również świetna dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem komputerowym. Zapewnia znacznie bardziej szczegółowy i realistyczny obraz świata i jego systemów w przeciwieństwie do statycznych, czarno-białych obrazów w podręcznikach komputerowych.

Książka podzielona jest na cztery sekcje - bezpieczeństwo, sieć, sieć i dane - wraz z sekcją "tylną", która zawiera dodatkowe tematy nieuwzględnione w pierwszych czterech. Każdy rozdział rozpoczyna się podsumowaniem tematu oraz krótką dyskusją na temat niektórych wyzwań, przed którymi stoi autor i inni w terenie.

 • Książka jest dobrze napisana i czytelna

w Programowaniu komputerowym. Jeśli jesteś początkującym programistą komputerowym i chcesz nauczyć się programować w C ++, ten artykuł jest dla Ciebie: jak nauczyć się programowania w C ++.

Jeśli jesteś programistą w swoim ojczystym języku, nie mam wątpliwości, że interesuje Cię nauka C ++, i jestem pewien, że szukasz przewodnika do nauki podstaw programowania w C ++, jak pisać kod i jak programować w sposób, który zapewni Ci komfort. Napisałem książkę, której celem jest pomoc w nauce programowania w C ++ krok po kroku, krok po kroku. Jeśli jesteś początkującym programistą i szukasz pomocy, jesteś średnio zaawansowanym programistą i szukasz porady, jesteś profesjonalnym programistą i szukasz przewodnika do nauki programowania C ++ krok po kroku, to jesteś we właściwym miejscu: Podręcznik programowania w C ++.

Podręcznik programowania w C ++ to pierwsza książka napisana w C ++ przez autora Effective C ++

.

Programowanie jest bardzo złożonym działaniem. Wymaga to dużej ilości informacji i obliczeń. Jeśli ktoś chce opracować jakąkolwiek nową koncepcję lub wdrożyć jakąkolwiek nową technologię, bardzo ważne jest, aby jasno określić, w jaki sposób działa, jakie są jej podstawowe zasady i dlaczego jest to ważne.

Ten post zawiera krótki przegląd niektórych najważniejszych pojęć związanych z kodowaniem komputerowym. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się o nich więcej, zalecamy przeczytanie następujących dwóch artykułów:

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o programowaniu, część 1: Paradygmat programowania Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o programowaniu, część 2: Styl programowania

 • Niektóre inne artykuły dotyczące programowania:
 • Jak napisać program dla siebie

W ostatnim poście omawialiśmy różne paradygmaty programowania. W tym poście skupimy się na tym, jak napisać program i jak wybierać między nimi.

Program składa się z sekwencji instrukcji. W języku programowania instrukcje są podzielone na części, zwane instrukcjami, a instrukcje są łączone w programy. Sekwencja instrukcji nazywa się programem.

Rozważmy przykład z funkcją dodawania. W poniższym kodzie dodamy 2 liczby.

funkcja add (a, b) return a + b,

Powyższa funkcja została napisana w JavaScript przy użyciu instrukcji instrukcja. Wyrażenie a + b jest wyrażeniem zwracającym wyrażenie


O autorze

Arkadziusz Bekon

Mam ponad 15 lat doświadczenia w przemysłowym programowaniu. Na koncie mam napisanych setki aplikacji w c++ oraz net studio. Uwielbiam również pisać rozwiązania w PHP - między innymi serwisy internetowe z bogatą funkcjonalnością.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wynagrodzenie za programowanie

Średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych jest wyższe niż średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych. Mediana wynagrodzenia dla wszystkich prac technicznych wynosi 85 200 PLN

Czytaj więcej...

Losowy

Edukacja na temat programowana komputerowego - dla nieprofesjonalistów

Praktyczne umiejętności programowania komputerowego. Obejmuje to sposób tworzenia i używania programu, pisania kodu w języku oraz pisania programów w celu przetestowania wiedzy. Dowiesz się także o ró

Czytaj więcej...