Soft Demo

Programy najwyższej jakości... i szkolenia!

Możemy zbudować własny program komputerowy

Napisane 03.01.2020 przez Arkadziusz Bekon

Tagi: program, własny program, program komputerowy, programy,

Spis treści:

         » Informatyka
         » Rodzaje języków programowania
         » Istnieją trzy główne typy języków programowania komputerowego:
         » Możesz pobrać książkę z Amazon tutaj.
         » funkcja add (a, b) return a + b,
 • Komputerowy język programowania

Java, C, C #, C ++, Objective-C, PHP, Ruby, Pascal, Go, Python, Perl, JavaScript, Ruby on Rails (HTML5)

Informatyka

Informatyka (CS) jest ogólnie uważana za naukę, a nie technologię. Języki programowania komputerowego to dziedzina nauki. Informatyka to nauka projektowania i analizy systemów komputerowych. Obejmuje struktury danych, języki programowania i aplikacje.

Rodzaje języków programowania

Istnieją dwa główne typy języków programowania. Pierwszy to języki programowania komputerowego, które są używane do obliczania, przechowywania i manipulacji danymi.

Istnieją trzy główne typy języków programowania komputerowego:

Podstawowy język programowania (BPL) - jest najczęściej używanym językiem programowania i nazywany jest językiem programowania, ponieważ służy do budowania danych i manipulowania nimi.

Functional Programming Language (FPL) - to język programowania służący do tworzenia aplikacji. Jest to język programowania ogólnego przeznaczenia i jest bardziej ogólny, ponieważ programiści nie mogą posiadać specjalnej wiedzy ani potrzebować w pracy, aby z niego korzystać. FPL jest uważany za bardziej ogólny język i może być używany w sytuacjach, w których języki programowania ogólnego zastosowania mogą być nieodpowiednie.

Structured Programming Language (SPL) - to język programowania używany do tworzenia i manipulacji danymi

Kodowanie JavaScript 2017, 2018 i 2018

Jak pisać bardziej złożone programy w JavaScript przy użyciu Typescript.

 • JavaScript - Dobry, zły, brzydki
 • JavaScript i sieć
 • Przewodnik dla JavaScript dla początkujących
 • Krótki przewodnik po JavaScript
 • Podstawowy JavaScript dla początkujących
 • Naucz się JavaScript poprzez interaktywny JavaScript
 • JavaScript w akcji
 • Naucz się kodować aplikacje interaktywne za pomocą JavaScript

To fantastyczny zasób dla studentów zainteresowanych programowaniem i świetny podkład dla tych, którzy wcześniej go rozważali. Jest łatwy w nawigacji i czytelny, szczególnie dzięki dużym kolorowym ilustracjom.

Ta książka jest jedną z moich ulubionych, dlatego w tym poście będę ją często cytować. Link do każdego rozdziału i zaznaczę, gdzie można uzyskać do niego dostęp z indeksu rozdziałów - możesz również uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem księgarni Amazon.

To świetna książka do nauki programowania i doskonały sposób na poznanie narzędzi i sposobu ich używania. Książka ma sens jako podstawa dla tych, którzy czytali inne wstępne książki programistyczne, ale przykłady i ćwiczenia mogą być przydatne zarówno dla średnio zaawansowanych, jak i zaawansowanych programistów.

Możesz pobrać książkę z Amazon tutaj.

Ta książka jest również świetna dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem komputerowym. Zapewnia znacznie bardziej szczegółowy i realistyczny obraz świata i jego systemów w przeciwieństwie do statycznych, czarno-białych obrazów w podręcznikach komputerowych.

Książka podzielona jest na cztery sekcje - bezpieczeństwo, sieć, sieć i dane - wraz z sekcją "tylną", która zawiera dodatkowe tematy nieuwzględnione w pierwszych czterech. Każdy rozdział rozpoczyna się podsumowaniem tematu oraz krótką dyskusją na temat niektórych wyzwań, przed którymi stoi autor i inni w terenie.

 • Książka jest dobrze napisana i czytelna

w Programowaniu komputerowym. Jeśli jesteś początkującym programistą komputerowym i chcesz nauczyć się programować w C ++, ten artykuł jest dla Ciebie: jak nauczyć się programowania w C ++.

Jeśli jesteś programistą w swoim ojczystym języku, nie mam wątpliwości, że interesuje Cię nauka C ++, i jestem pewien, że szukasz przewodnika do nauki podstaw programowania w C ++, jak pisać kod i jak programować w sposób, który zapewni Ci komfort. Napisałem książkę, której celem jest pomoc w nauce programowania w C ++ krok po kroku, krok po kroku. Jeśli jesteś początkującym programistą i szukasz pomocy, jesteś średnio zaawansowanym programistą i szukasz porady, jesteś profesjonalnym programistą i szukasz przewodnika do nauki programowania C ++ krok po kroku, to jesteś we właściwym miejscu: Podręcznik programowania w C ++.

Podręcznik programowania w C ++ to pierwsza książka napisana w C ++ przez autora Effective C ++

.

Programowanie jest bardzo złożonym działaniem. Wymaga to dużej ilości informacji i obliczeń. Jeśli ktoś chce opracować jakąkolwiek nową koncepcję lub wdrożyć jakąkolwiek nową technologię, bardzo ważne jest, aby jasno określić, w jaki sposób działa, jakie są jej podstawowe zasady i dlaczego jest to ważne.

Ten post zawiera krótki przegląd niektórych najważniejszych pojęć związanych z kodowaniem komputerowym. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się o nich więcej, zalecamy przeczytanie następujących dwóch artykułów:

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o programowaniu, część 1: Paradygmat programowania Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o programowaniu, część 2: Styl programowania

 • Niektóre inne artykuły dotyczące programowania:
 • Jak napisać program dla siebie

W ostatnim poście omawialiśmy różne paradygmaty programowania. W tym poście skupimy się na tym, jak napisać program i jak wybierać między nimi.

Program składa się z sekwencji instrukcji. W języku programowania instrukcje są podzielone na części, zwane instrukcjami, a instrukcje są łączone w programy. Sekwencja instrukcji nazywa się programem.

Rozważmy przykład z funkcją dodawania. W poniższym kodzie dodamy 2 liczby.

funkcja add (a, b) return a + b,

Powyższa funkcja została napisana w JavaScript przy użyciu instrukcji instrukcja. Wyrażenie a + b jest wyrażeniem zwracającym wyrażenie


O autorze

Arkadziusz Bekon

Mam ponad 15 lat doświadczenia w przemysłowym programowaniu. Na koncie mam napisanych setki aplikacji w c++ oraz net studio. Uwielbiam również pisać rozwiązania w PHP - między innymi serwisy internetowe z bogatą funkcjonalnością.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wynagrodzenie za programowanie

Średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych jest wyższe niż średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych. Mediana wynagrodzenia dla wszystkich prac technicznych wynosi 85 200 PLN

Czytaj więcej...

Losowy

Od planowania do wdrożenia

To jest instrukcja, jak przejść od pierwszego zatwierdzenia do pierwszej działającej wersji, a następnie zbudować aplikację i wreszcie ją wysłać. Zakładam, że znasz się na programowaniu,

Czytaj więcej...