Soft Demo

Programy najwyższej jakości... i szkolenia!

O systemach operacyjnych

Napisane 03.01.2020 przez Arkadziusz Bekon

Tagi: system operacyjny, os, systemy operacyjne,

Spis treści:

         » Debugger
         » Visual Studio

Czy potrzebujesz swojego systemu? Odpowiedź nie jest bardzo duża, więc pokażę ci sposób na użycie mniejszej ilości miejsca na dysku i pamięci RAM dla systemu.

To Cię zainteresuje: Doświadczenia programistyczne

Kilka lat temu mój komputer zaczął działać naprawdę wolno. Spędziłem godziny w Internecie, szukając rozwiązań problemu.

To Cię zainteresuje: Nasze bonifikaty na BlackFriday

Znalazłem wiele artykułów na temat zmiany ustawień oprogramowania na moim komputerze, ale doszedłem do wniosku, że to nie pomoże. Wydawało się, że problem nie był związany z oprogramowaniem, ale ze sprzętem. Nie dlatego, że nie zrozumiałem problemu, po prostu nie wiedziałem, czego szukam.

Dowiedziałem się również, że większość firm produkujących oprogramowanie bardzo niechętnie wypuszcza oprogramowanie, które nie działa dla wszystkich. Dostałbym nowy problem i znalazłbym rozwiązanie problemu, a następnie wznowiłem cały proces od nowa.

Problem polegał na tym, że mój komputer był nie tylko wolny, ale musiałem co roku ponownie instalować system operacyjny, aby rozwiązać niektóre problemy, a to nie jest rozwiązanie.

Pewnego dnia natknąłem się na artykuł "Ile koncertów RAM naprawdę potrzebujesz?" autor: Michael Abrash. Ten artykuł bardzo mi pomógł i zainspirował mnie do napisania tego artykułu.

Opiszę kilka rozwiązań dotyczących zmiany ustawień oprogramowania na twoim komputerze, które zapewnią ci dużo pamięci za bardzo małe wydatki

  • jest potrzebne i jakie są granice, może w tym pomóc.
  • Jakie jest Twoje główne narzędzie do debugowania?

KVM

Maszyna wirtualna

(Używam KVM dla OSX, ale można użyć dowolnego KVM. KVM to bezpłatne narzędzie, które służy do tworzenia maszyn wirtualnych, które mogą być używane do wielu celów, w szczególności do testowania i debugowania kodu.) < / p>

  • A / V
  • A/V

(A / V to interfejs wideo. Oznacza to, że używasz tej samej karty wideo zarówno do wyjścia wideo, jak i do wejścia wideo).

Debugger

(Mój ulubiony i ten, którego najczęściej używam. Używam go do testowania i debugowania mojego kodu, a to dlatego, że ma wiele przydatnych małych funkcji, których nie można znaleźć gdzie indziej. Tego, którego najczęściej używam to funkcja "Punkty przerwania" (które można znaleźć w sekcji "Uruchom> Narzędzia> Debugger> Punkty przerwania."). Mam kilka innych funkcji, z których korzystam, ale prawdopodobnie tej najczęściej używam. Zobacz mój film tutaj instruktaż debuggera. Aby dowiedzieć się więcej o debuggerach i jak z nich korzystać, sprawdź poniższe linki.)

Visual Studio

(Korzystałem z programu Visual Studio przez długi czas, ale ostatnio przeszedłem na Eclipse. Powodem było to, że miałem pewne problemy z Visual Studio i chciałem mieć czysty obszar roboczy do debugowania i programowania

nigdy nie byłbyś w stanie dotrzeć tak daleko.

To jest bardzo prosty przykład tego, co rozumiem przez architekturę mikrousług. To nie jest architektura, ale konkretny sposób myślenia o architekturze oprogramowania.

Mam nadzieję, że jesteś podekscytowany czytaniem o niej i wieloma innymi korzyściami, jakie przynosi ona Twojej pracy.

Chciałem też pokazać, że architektura, którą tutaj demonstruję, jest całkowicie darmowa. Jest bezpłatny ze względu na otwarty charakter usług, które tworzymy, oraz społeczności osób, które je obsługują. Jest całkowicie darmowy ze względu na ludzi, którzy pomogli go zbudować, oraz wsparcie, które otrzymałem, aby go uruchomić.

To powiedziawszy, są koszty. Kod na github jest dostępny na licencji BSD, a strona internetowa jest hostowana na VPS. Istnieje wiele sposobów pomocy, sponsorując hosting strony internetowej lub zostając patronem usługi.

Istnieje społeczność ludzi chętnych do wsparcia i pomocy w wykonaniu tej pracy. Zachęcam do zaangażowania się.

Wierzę, że zawsze będą nowe funkcje, dlatego chciałbym otrzymywać informacje zwrotne od użytkowników. Daj mi znać, co myślisz o nowej witrynie.

  • Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne. Do zobaczenia następnym razem!

czy gra jest potrzebna do uruchomienia. (a nie ile RAM naprawdę ma komputer!) Najpopularniejsze gry to te, które zostaną zmaksymalizowane przy pomocy RAM, a najpopularniejszy sprzęt to te, które działają płynnie z pamięcią RAM

czy mam?

Ta część opiera się na teorii, że Twój laptop może uruchamiać tylko określoną liczbę programów na raz. To dobre założenie dla większości ludzi.

Więc jeśli masz 4 GB laptopa i masz 10 programów działających jednocześnie, powinieneś mieć około 4 GB pamięci RAM. 4 GB * 10 = 16 GB.

  • Ile programów mogę uruchomić jednocześnie?
  • To zależy od tego, ile programów jest uruchomionych jednocześnie.

W systemie Windows pojedynczy program może mieć rozmiar nawet 100 MB. To dużo programów. Jeśli chcesz uruchomić 10 programów jednocześnie na swoim laptopie, potrzebujesz 100 MB pamięci RAM.


O autorze

Arkadziusz Bekon

Mam ponad 15 lat doświadczenia w przemysłowym programowaniu. Na koncie mam napisanych setki aplikacji w c++ oraz net studio. Uwielbiam również pisać rozwiązania w PHP - między innymi serwisy internetowe z bogatą funkcjonalnością.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wynagrodzenie za programowanie

Średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych jest wyższe niż średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych. Mediana wynagrodzenia dla wszystkich prac technicznych wynosi 85 200 PLN

Czytaj więcej...

Losowy

Szybkość programowania

5 porad, jak sprawić, by twórca oprogramowania w systemie Linux był szybszy niż Visual Studio. 5 porad, które sprawią, że twórca oprogramowania dla systemu Linux będzie szybszy niż Visual S

Czytaj więcej...