Soft Demo

Programy najwyższej jakości... i szkolenia!

Programowanie i funkcje

Napisane 03.01.2020 przez Arkadziusz Bekon

Tagi: programowanie, funkcje, komputer,

Spis treści:

         » Nie pisanie funkcji
         » Wniosek

Programowanie to skomplikowany temat z wieloma pojęciami do opanowania. Jeśli chcesz się ich szybko nauczyć, możesz poprosić o pomoc profesjonalistę. Jeśli chcesz uczyć się sam, oto najczęstsze błędy popełniane przez początkujących w programowaniu komputerowym.

To Cię zainteresuje: Złe formatowanie kodu

Nie pisanie funkcji

Może się to wydawać prostym błędem, ale jeśli nie napiszesz funkcji na komputerze, nie będziesz mógł wywoływać funkcji spoza komputera.

Oprócz wywołań funkcji musisz także napisać kod wywołujący funkcje. Nazywa się to definicją funkcji. Jeśli nie napiszesz tego kodu, będziesz musiał wywoływać funkcje spoza programu. To będzie nieefektywny sposób kodowania.

Jeśli nie możesz pisać funkcji, będziesz musiał polegać na wbudowanych funkcjach. Po wywołaniu funkcji wbudowanych zwracają one wynik. Jeśli nie masz funkcji zwracającej wynik, nie będziesz w stanie nic zrobić z wartością zwracaną.

Oto przykład. Załóżmy, że budujesz grę. Chcesz zbudować poziom. Musisz znaleźć gracza. Nie znasz jego imienia, wieku ani nic o nim. Musisz pozbyć się wrogów, aby mieć czyste, bezpieczne miejsce do zbudowania poziomu.

  • Możesz zakodować poziom w następujący sposób

Możesz nauczyć się programować używając przede wszystkim poleceń, których się nauczyłeś. Będzie to ogólnie inne podejście do programowania, ponieważ będziesz przechodził przez koncepcje pojedynczo. Poznasz podstawowe pojęcia (i ich implementację w Twoim języku), zanim przejdziesz do bardziej zaawansowanych. Aby to zrobić pomyślnie, musisz przyzwyczaić się do tego, że im więcej się uczysz, tym bardziej złożone stają się rzeczy. To coś dobrego. Oznacza to, że nauczysz się coraz bardziej zaawansowanych pojęć. Oznacza to również, że dobrze zrozumiesz każdy język, którego się uczysz, i będziesz mógł z nim pracować. W ten sposób będziesz w stanie stworzyć coś, co faktycznie będzie działać na twoim komputerze.

Po nauczeniu się programowania w nowym języku możesz przestać się o nim uczyć. Gdy będziesz gotowy na naukę nowego języka programowania, możesz nauczyć się go od zera. W ten sposób nigdy nie stracisz swoich umiejętności programistycznych. Nigdy nie zapomnisz tego, czego się nauczyłeś, ponieważ będziesz ciągle go używać, gdy będziesz się uczyć nowych rzeczy.

Wniosek

Jeśli powyższe podejścia ci się nie podobają, zawsze możesz spróbować nauczyć się nowych języków programowania, korzystając z niektórych istniejących. Na przykład możesz użyć innego języka programowania, który jest podobny do języka, który już znasz, takiego jak Java, lub możesz spróbować programować w języku powiązanym z czymś innym, takim jak Python

Niniejszy przewodnik opiera się na założeniu, że istnieją pewne pojęcia, o których należy pamiętać podczas nauki nowego języka programowania. Przewodnik jest raczej przewodnikiem "jak to zrobić" i nie będę szczegółowo omawiał każdej rzeczy, ale raczej ogólne zasady, o których powinieneś pamiętać podczas pisania kodu w tych językach.

  • Później dodam więcej szczegółów, jeśli znajdę czas.
  • Co to jest koncepcja?

Pojęcie to wszystko, czego uczysz się w jednym języku, a następnie używasz w innym języku.

Istnieje wiele rodzajów pojęć w programowaniu, które można przeczytać w tym artykule. Skupiam się na najważniejszych.

Pierwszy rok jako gigant techniki

Byłem zagorzałym czytelnikiem The Atlantic Wire od lat 90. i nie byłem rozczarowany treścią i wysoką jakością pisania. Artykuły są zwykle warte przeczytania w miarę upływu czasu i są na ogół najbardziej wnikliwe z głównych serwisów informacyjnych w USA.

Niedawno miałem niezadowolenie, gdy dowiedziałem się, że ta strona została wycofana. Mogłem z łatwością kontynuować czytanie, ale trudno mi znieść treść, jeśli chodzi o tematy, które mnie interesują.

Mam nadzieję, że strona nie jest całkowicie zamknięta. Nie mogłem znaleźć żadnych informacji na ten temat w Internecie.

Oto kilka artykułów, które uznałem za interesujące (niektóre linki są oczywiste):

Moim zdaniem szkoda, że ​​ta strona została wycofana. Było kilka interesujących artykułów, które uznałem za interesujące, takie jak ten:

Jako osoba, która niedawno odeszła z dobrze płatnej, ale nudnej pracy, aby pracować w technologii na pełny etat, wydaje mi się niesamowite, że można kontynuować karierę w tej dziedzinie.

Aby być uczciwym, istnieje wiele artykułów online, które wspominają o trudnościach finansowych, z którymi boryka się wielu pracowników technicznych. W niedawnym artykule na temat Quartz wspomniano, że wielu pracowników rezygnuje z technologii, ponieważ myślą, że zarobią więcej pieniędzy w innych branżach.

Nie mogłem znaleźć żadnych informacji o tym, jak kiedyś wyglądała strona

. Ta książka pokazuje, jak łatwo tworzyć programy komputerowe przy użyciu najprostszej możliwej składni, używając tylko podstaw programowania komputerowego. Książka nie zawiera żadnych założeń dotyczących twojego pochodzenia, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy programistą. Ta książka jest bestsellerem w branży od ponad 20 lat i jest dostępna zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej. Jest również dostępny w wielu innych językach. Książka jest dostępna na płycie CD do samodzielnej nauki, w wersji online w formacie PDF oraz jako e-book do pobrania. Wersja CD-ROM tej książki jest dostępna do pobrania za darmo, a także do zakupu

Polecane

O autorze

Arkadziusz Bekon

Mam ponad 15 lat doświadczenia w przemysłowym programowaniu. Na koncie mam napisanych setki aplikacji w c++ oraz net studio. Uwielbiam również pisać rozwiązania w PHP - między innymi serwisy internetowe z bogatą funkcjonalnością.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wynagrodzenie za programowanie

Średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych jest wyższe niż średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych. Mediana wynagrodzenia dla wszystkich prac technicznych wynosi 85 200 PLN

Czytaj więcej...

Losowy

Możemy zbudować własny program komputerowy

Komputerowy język programowania Java, C, C #, C ++, Objective-C, PHP, Ruby, Pascal, Go, Python, Perl, JavaScript, Ruby on Rails (HTML5) Informatyka Informatyka (CS) jest ogólnie uważana z

Czytaj więcej...