Soft Demo

Programy najwyższej jakości... i szkolenia!

Skąd mam wiedzieć, czy jestem dobry

Napisane 03.01.2020 przez Arkadziusz Bekon

Tagi: projekt, projektowanie, program, programowanie,

Spis treści:

         » To mniej więcej stało się ze mną.

Mój przyjaciel powiedział mi, że powinienem spędzić ważne lato pracując nad jednym z jego projektów.

To częste zalecenie, które słyszałem od wielu osób. To jak cud, że możesz zostać programistą bez dyplomu.

Problem polega na tym, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch, a jest to szczególnie prawdziwe, gdy pracujesz z oprogramowaniem.

Nie ma nikogo, kto mógłby wykonać Twoją pracę, abyś mógł wykonać swoją. Więc prawdopodobnie powinieneś poszukać programu dla absolwentów, prawda?

To mniej więcej stało się ze mną.

Po latach próbowania zostania programistą bez dyplomu zdałem sobie sprawę, że zrobiłem wiele takich samych rzeczy, których nie kazano mi robić, kiedy uczyłem się programowania.

Zostałem programistą, korzystając z technik, które są obecnie powszechnie znane, a większość z nich nie ma zastosowania w świecie tworzenia oprogramowania.

Zdecydowałem więc, że muszę zostać programistą, a następnie spędzić kilka tygodni na uczeniu się umiejętności, które są naprawdę pomocne w tworzeniu oprogramowania.

I zgadnij co? Okazuje się, że umiejętności te są nie tylko interesujące i przydatne, ale także niezwykle proste.

Oto lista 10 rzeczy, które powinien zrobić dobry programista.

 • Git to jeden z najpopularniejszych systemów kontroli wersji

Jak korzystać z Microsoft Access, aby uzyskać pojęcie o zakresie projektu Jak korzystać z MS Access, aby uzyskać pojęcie o zakresie projektu.

 • Jak pisać program w java Jak pisać program w java.
 • Jak pisać program w cpp Jak pisać program w cpp.

Jak znaleźć oprogramowanie na komputerze Jak znaleźć oprogramowanie na komputerze.

Jak zainstalować program w systemie Linux za pomocą terminala Jak zainstalować program w systemie Linux za pomocą terminala.

Jak zainstalować program w systemie Windows za pomocą wiersza polecenia Jak zainstalować program w systemie Windows za pomocą wiersza polecenia.

Jak zmienić niektóre ustawienia okien systemu Windows Jak zmienić niektóre ustawienia okien systemu Windows.

Jak stworzyć program cpp za pomocą pakietu redystrybucyjnego Visual C ++ Jak stworzyć program cpp za pomocą pakietu redystrybucyjnego Visual C ++.

Jak napisać prosty program Java w Javie Jak napisać prosty program Java w Javie.

Jak napisać program w Javie za pomocą pakietu redystrybucyjnego Visual C ++ Jak napisać program w Javie za pomocą pakietu redystrybucyjnego Visual C ++.

Jak napisać program w Javie za pomocą pakietu redystrybucyjnego Visual C ++ Jak napisać program w Javie za pomocą pakietu redystrybucyjnego Visual C ++

Praktyczne programowanie w języku Python

Ostatnie 8 lat spędziłem na opracowywaniu i konsultowaniu dla firm produkujących oprogramowanie. Po ponad 10 latach doświadczenia w tej dziedzinie i konsultacjach z 20 innymi osobami postanowiłem podzielić się moim doświadczeniem z programowaniem ze społecznością.

Rozpocząłem ten kurs, ponieważ potrzebuję ludzi, aby móc używać i tworzyć oprogramowanie. Uważam, że programowanie jest bardzo praktyczną dyscypliną, z której powinniśmy się uczyć. Dowiesz się, jak tworzyć oprogramowanie, pisać oprogramowanie i debugować oprogramowanie. Dowiesz się również, jak zarządzać zespołami oprogramowania i jak zarządzać ludźmi.

 • Kurs obejmuje następujące tematy:
 • Podstawy programowania
 • Tworzenie oprogramowania w Pythonie
 • Funkcje pisania
 • Programowanie logiki
 • Styl kodowania
 • Programowanie za pomocą interpretera języka Python
 • Debugowanie
 • Pisanie kodu, który działa
 • Jak być dobrym programistą

Kurs jest podzielony na dwie części. Pierwsza część obejmuje podstawy programowania, a druga część - jak być dobrym programistą.

Zawsze marzyłem o zostaniu inżynierem oprogramowania, a potem usłyszałem, że największym problemem w inżynierii oprogramowania jest brak jakości inżynierów oprogramowania, ponieważ zawód jest niezwykle konkurencyjny.

Kiedy zdecydowałem się wejść w dziedzinę inżynierii oprogramowania, pierwszą osobą, z którą musiałem się spotkać, był mój ojciec. Był w bardzo złym stanie i przez ostatnie kilka miesięcy nie mógł rozmawiać. Musiałem być z nim cierpliwy i pomóc mu przetrwać ten trudny czas.

Kiedy dostałem pierwszą pracę, nie byłem tak cierpliwy, jak powinienem. Nie byłem osobą, która chciała ciężko pracować, aby osiągnąć cele, które sobie wyznaczyłam. Bardzo łatwo mi było powiedzieć sobie: "jeśli dostanę tę pracę, będzie to dobra rzecz, ponieważ będę mógł znaleźć lepszą pracę i żyć lepszym życiem".

Po kilku miesiącach miałem bardzo dobrą pracę z bardzo dobrą pensją i byłem najlepszym i odnoszącym sukcesy inżynierem oprogramowania w mojej okolicy. Ale dowiedziałem się, że nie była to dla mnie wystarczająco dobra praca


O autorze

Arkadziusz Bekon

Mam ponad 15 lat doświadczenia w przemysłowym programowaniu. Na koncie mam napisanych setki aplikacji w c++ oraz net studio. Uwielbiam również pisać rozwiązania w PHP - między innymi serwisy internetowe z bogatą funkcjonalnością.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wynagrodzenie za programowanie

Średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych jest wyższe niż średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych. Mediana wynagrodzenia dla wszystkich prac technicznych wynosi 85 200 PLN

Czytaj więcej...

Losowy

Krótki Rozrachunek miesiąca października

Październik już prawie za nami. Strasznie szybko. To już czas na podsumowanie miesiąca października tego roku. W październiku było mnóstwo zmian.... I to był zaszczyt pracować z naszymi klie

Czytaj więcej...