Soft Demo

Programy najwyższej jakości... i szkolenia!

Złe formatowanie kodu

Napisane 03.01.2020 przez Arkadziusz Bekon

Tagi: formatowanie, kod, błędy, kodowanie, błędy kodowania,

Spis treści:

         » Styl kodu jest twoją odpowiedzialnością
         » Brak obsługi błędów

Złe praktyki kodowania to główny powód, dla którego zespoły oprogramowania nie dostarczają tego, co obiecują.

To Cię zainteresuje: Społeczności open source

Pokażę ci, jak napisać dobry kod, który jest łatwy do odczytania, łatwy w utrzymaniu i łatwy do zmiany. Przeprowadzę cię przez praktyki kodowania, których używamy w nasa.

To Cię zainteresuje: Doświadczenia programistyczne

Te dobre praktyki dotyczą wszystkich języków programowania, a nie tylko języka Java.

Styl kodu jest twoją odpowiedzialnością

Kiedy piszesz kod dla klienta, zamierzasz edytować cały kod, prawda? Oznacza to, że cały kod musi być napisany w ten sam sposób. Nie możesz mieć różnych stylów.

To Cię zainteresuje: Bałagan w kodzie

Istnieją różne sposoby pisania kodu, ale pod koniec dnia, gdy ten kod jest produkowany, musi być w tym samym stylu.

Oznacza to, że formatowanie kodu jest ważną częścią pisania dobrego kodu. Im więcej zmienisz stylu kodu, tym większa szansa na błędy i błędy.

Brak obsługi błędów

Kiedy mówię o obsłudze błędów, mam na myśli, że błędy powinny być obsługiwane z gracją. Nie ma nic złego w popełnieniu błędu, ale gdy kod zostanie napisany bez obsługi błędów, równie prawdopodobne jest, że wystąpią błędy.

Gdy twój kod nie obsługuje błędów, dostaniesz błędy i twój kod nigdy nie będzie gotowy do produkcji. To jest powód, dla którego nikt nigdy nie używa Java do produkcji.

The Ultimate Guide to In Software Software Krok pierwszy: Uzyskaj komputer Skonfiguruj komputer tak, aby akceptował dysk USB, a następnie powinieneś mieć niesformatowany dysk oznaczony jako "Urządzenie USB" na pulpicie. Jeśli go nie masz, możesz uzyskać bezpłatny od firmy, która je zapewnia.

Uzyskaj komputer Skonfiguruj komputer tak, aby akceptował napęd USB, wtedy powinieneś mieć niesformatowany napęd oznaczony jako "Urządzenie USB" na pulpicie. Krok drugi: Uruchom komputer z systemem Windows Zainstaluj komputer z systemem Windows 7 lub Windows 8 lub Windows 10 i koniecznie przeczytaj instrukcje dostarczone z komputerem. Jeśli nie masz komputera z systemem Windows, musisz go kupić. Możesz także znaleźć swój wymarzony komputer PC z systemem Windows.

Uruchom komputer na komputerze z systemem Windows Zainstaluj komputer z systemem Windows 7 lub Windows 8 lub Windows 10 i przeczytaj instrukcje dołączone do komputera. Krok trzeci: Pobierz aplikację ze sklepu App Store Pobierz aplikację, która pasuje do Twojego stylu, a następnie pobierz ją ze sklepu z aplikacjami. Sklepy te mają zwykle lepsze aplikacje niż sklepy z aplikacjami, które można znaleźć gdzie indziej

Cieszę się, że tu jesteś. Mam nadzieję, że z przyjemnością odpowiesz na wszystkie moje pytania. Jeśli nie masz dobrego powodu, rozumiem. Chcesz zostawić komentarz do tego postu na blogu, który sprawi, że poczuję się lepiej. Jeśli masz zły powód, mogę przynajmniej powiedzieć, że nie rozumiesz pytania. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć środek między twoimi dwiema perspektywami. Jeśli masz lepszy pogląd na twórcę oprogramowania, możesz mi powiedzieć, jak poprawić post na blogu, a ja odpowiem.

Jeśli chcesz ogólnie napisać coś o twórcy oprogramowania, pamiętaj o śledzeniu mnie na Twitterze: @sjdubya.

Jestem programistą od 15 lat. Mam tytuł magistra informatyki i doktorat z informatyki. Jestem autorem czterech książek, kilkudziesięciu prac naukowych i kilkunastu książek z mojej własnej grupy badawczej. Moja pierwsza książka, "A Programming Language is a Gadget", była nagradzaną książką (pierwsza nie powieść, która zdobyła nagrodę ACM Programming Language Design and Implementation Award). Obecnie robię doktorat z informatyki na University of Wisconsin-Madison.

Mam również wielu przyjaciół, programistów i partnerów biznesowych, dla których bardzo kocham ich firmę

"Jedynym sposobem na osiągnięcie prawdziwego postępu jest posiadanie jasnych, ambitnych ram, z którymi możemy współpracować i nad tym pracujemy" - powiedziała Giavanna Crippa, zastępca dyrektora działu astrofizyki NASA .

Nowe ramy są częścią planu agencji dotyczącego opracowania nowej technologii kosmicznej opartej na nowej generacji ogniw słonecznych. Nowa technologia wykorzystałaby energię słoneczną do wytworzenia energii, a także do chłodzenia stacji kosmicznej.

Nowa generacja ogniw słonecznych wykorzystałaby nową generację materiałów, w tym krzemu, który jest tani i obfity. Ponadto nowa generacja ogniw słonecznych byłaby oparta na wydajnej technologii wykorzystania energii słonecznej. Ta technologia pozyskiwania energii byłaby wykorzystywana do wytwarzania energii elektrycznej i chłodzenia stacji kosmicznej.

"Proponowany projekt pozwoli inżynierom przetestować wiele z tych nowych materiałów pod kątem możliwych zastosowań w przestrzeni kosmicznej" - powiedział Crippa. "Pomoże nam to ustalić, które są najlepsze i najskuteczniejsze materiały do ​​przyszłych zastosowań w ogniwach słonecznych, a ostatecznie do misji kosmicznych."

Nowe ogniwo słoneczne, które byłoby wykonane z nowej generacji materiałów zwanych "cienkowarstwowymi ogniwami fotowoltaicznymi", pozwoliłoby inżynierom zademonstrować wiele nowych materiałów w warunkach kosmicznych.


O autorze

Arkadziusz Bekon

Mam ponad 15 lat doświadczenia w przemysłowym programowaniu. Na koncie mam napisanych setki aplikacji w c++ oraz net studio. Uwielbiam również pisać rozwiązania w PHP - między innymi serwisy internetowe z bogatą funkcjonalnością.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wynagrodzenie za programowanie

Średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych jest wyższe niż średnie wynagrodzenie w innych zawodach technicznych. Mediana wynagrodzenia dla wszystkich prac technicznych wynosi 85 200 PLN

Czytaj więcej...

Losowy

Błędy przy opracowywaniu oprogramowania

Oto kilka świetnych zasobów na temat błędów programistycznych, które można łatwo poprawić dzisiaj: 1. Niezrozumienie zakresu projektu Ważne jest, aby mieć jasny obraz zakresu projektu

Czytaj więcej...